Blog > Komentarze do wpisu
List w butelce - Margiela Home

 Belgijski kreator osiadły w Paryżu, którego tożsamość należy rozumieć kolektywnie Martin Margiela, a właściwie Maison Martin Margiela (Dom Martin Margiela) przedstawił niedawno pierwsze propozycje swej kolekcji linii dla domu. Maison Martin Margiela to specyficzne rozumienie posłannictwa kreacji w modzie - anonimowość twórców, białe fartuchy sprzedawców, biała metka odznaczająca się z zewnątrz na ubraniu tylko czterem rogami białej fastrygi i odważne, kontrowersyjne, de-konstrukcyjne projekty (więcej?...odsyłam do jednego  i drugiego z dawnych postów). Atmosferę i "domową" filozofię marki ( bo bez wątpienia jest to dom archetypalny, filozoficzny lub poetycki) oddaje wystrój jej butików, jak na przykład tego w Brukseli:

 wnętrze butiku Maison Martin Margiela w Brukseli

 wnętrze butiku Maison Martin Margiela w Brukseli

 wnętrze butiku Maison Martin Margiela w Brukseli

 Okno Maison Martin Margiela w Brukseli z napisem *Metka całkiem biała

 

 Wystawa Maison Martin Margiela w Brukseli z cytatem "Sny to klucze do wyjścia z samych siebie"....

 Margiela Home zaś to przestrzeń czysta i jasna, ale nasycona emocjami, skojarzeniami, grą pamięci i formy, wyobrażeniami z przyszłości i wspomnieniami z dzieciństwa... 

 Margiela Home w Mediolanie w kwietniu 2009

 Kto z nas nie fantazjował nigdy o lampie z butelki?

 

 Margiela Home w Mediolanie w kwietniu 2009

Czy można napić się światła, czy napój (woda, wino?) może oświecać? Czy jestem samotna czy tylko spóźniona i który to rocznik (butelki?)? Walizki pełne białych kartek, tak jak nie wysłane listy. Kartki zakorkowane na zawsze w butelkach. Zapalam światło i zapominam. Ale gdy gaszę, czytem te listy... Odpalam je jak świece, za pamięć. Nie próbuję rozumieć, choć może jedno jest pewne. Przez moje wnętrza płynie jasna fala, rodzaj strumienia dziecinnego scala mój wczesny dom i moją młodość. Zwłaszcza, gdy jestem bezpieczna. Chwiejnie bezpieczna. Planuję dalej tak tęsknić, zawsze.

Margiela Home w Mediolanie w kwietniu 2009

www.myspace.com/martinmargielabruxelles.  

sobota, 19 września 2009, agata_araszkiewicz

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: