Blog > Komentarze do wpisu
40 lat twórczości Sonii Rykiel

 Tydzień mody prêt-à-porter na lato 2009 trwa w Paryżu, a największym wydarzeniem tych dni 40-lecie twórczości, jakie obchodzi Sonia Rykiel. Swój pierwszy butik na Saint Germain de Près otworzyła w maju 1968, w przedzień rewolucji, co jest nie tylko wybuchową anegdotą, ale także charakteryzuje jej timing i upodobania... Ognistowłosa Rykiel jest jedną z pierwszych kretatorek, która od początku intelektualizowała modę. Jej dzianiny - z nich słynie przede wszystkim - okazywały się tak subwersywne jak szwy na zewnątrz, które także zastosowała jako jedna z pierwszych. Wybór najbardziej intelektualnej dzielnicy Paryża na główną siedzibę (do dziś!) mówi  tu sam za siebie. Muza wydawców i galerzystów ciągle wystawia w swej witrynie ciuchy oraz książki... Sama pisze - opublikowała kilka powieści i esej o modzie Collection. Na zaproszenie Hélène Cixous, która sama zresztą często pokazuje się w ciuchach Rykiel, zdarzało jej się występować w konferencjach naukowych.

after-pokaz - projekt Jeana-Charles'a de Castelbajaca - po prêt-à-porter Sonii Rykiel na lato 2009

after-pokaz po prêt-à-porter Sonii Rykiel na lato 2009

Pokaz na lato w powodzi kwiatów zakończyła wielka feta, impreza na podium - przedefilowały modele rocznicowe, ale także okazy zaprojektoweane specjalnie z myślą o  święcie: wśród nich projekty Rodarte, Martin Margieli czy Jeana Paula Gaultier.

Na jubileusz Rykiel Rodarte proponuje sweter we "wzór" Obama...

Martin Margiela zaś ognistofutrą kurtkę idącą w parze z ognistowłosą głową...

Jean Paul Gaultier składa hołd dzianinie Rykiel w postaci sukni, która dzierga się jeszcze na wybiegu z motkiem na kółkach...

Finał pokazu prêt-à-porter Sonii Rykiel na lato 2009

 

piątek, 03 października 2008, agata_araszkiewicz

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: